KOSGEB Hibe Destekleri

KOSGEB Destekleri, Hibeleri ve Teşvikleri

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı),ülkemizdeki KOBİ’lerin rekabet seviyesinin artırılması ve KOBİ’lerin ihracat, Ar-Ge, kurumsallaşma vb. konularda kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin, dünyada örnek alınan kuruluş olmak vizyonuyla ve KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik nitelikli hizmet ve destekler sunarak, KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak misyonuyla 3624 sayılı Kanunla 20 Nisan 1990 tarihinde kurulmuştur.

KOSGEB’e nasıl kayıt olunur?

KOSGEB’e kayıt olmak için KOSGEB Anasayfasında yer alan “E-KOBİ” menüsünden KOSGEB veritabanına kayıt olmak gerekmektedir. Daha sonra “KOSGEB’e İlk Başvuru” seçeneğine tıklayarak KOSGEB veritabanına kayıt olabilirsiniz.

KOSGEB’e nasıl ulaşabilirim?

KOSGEB hakkında sorularınız için 444 1 567 (KOS) numaralı çağrı merkezini arayabilir, aynı zamanda KOSGEB birimleri sayfasında yer alan haritadan kendinize en yakın birimin irtibat bilgilerine erişebilirsiniz.

KOSGEB desteklerine nasıl başvurulur?

KOSGEB desteklerine başvurmak için öncelike KOSGEB veritabanına kayıt olmak gerekmektedir. KOSGEB veritabanına kayıt olduktan sonra işletmenin KOBİ olup olmadığının belirlenebilmesi için KOBİ beyannamesi doldurulmalıdır.

Doldurulan beyanname KOSGEB uzmanları tarafından kontrol edildikten sonra, istediğiniz KOSGEB desteklerine,kredilerine veya hibelerine başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB desteklenen sektörler nelerdir?

KOSGEB tarafından bir çok sektör desteklenmektedir. KOSGEB desteklenen sektörlerine ulaşmak için, KOSGEB desteklenen sektörler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ana Başlıklarla KOSGEB destekleri aşağıdaki gibidir.

Girişimcilik Destek Programı

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

Genel Destek Programı

KOBİ Proje Destek Programı

Tematik Proje Destek Programı

İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı

Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Laboratuvar Hizmetleri Desteği

Kurumsallaşma ve Markalaşma Destek Programı Çağrısı

Kredi Faiz Desteği